مشخصات و اطلاعات لازم جهت ثبت کپی رایت

برای ثبت کپی رایت نیاز به اطلاعات مختلفی در مورد شماست. با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه ای می روید که در آن مشخصات لازم جهت آغاز فرآیند ثبت از شما پرسیده می شود. جهت روشن تر شدن موضوع در زیر تصویر یکی از گواهینامه های دریافت شده کپی رایت از اداره کپی رایت آمریکا آورده شده است.

فرم ورود اطلاعات صاحب اثر

 

نمونه گواهینامه ثبت کپی رایت

نمونه گواهینامه ثبت کپی رایت

 

همه فرمت هایی که برای ارسال اطلاعات اثر مورد سفارش لازم است به قرار زیر می باشد:

در صورتی که می خواهید برای دریافت مالکیت معنوی اثر هنری خود مانند عکس عکاسی شده، طرح گرافیکی کشیده شده و یا نقاشی اقدام نمایید می توانید تصویر آن را در یکی از فرمت های زیر برای ما ارسال نمایید.

Image Types: .bmp, .dwg, .dwf, .giff, .giff, .jpg, .jpeg, .pdf, .pic, .pict, .png, .psd, .tif, .tiff

در صورتی که می خواهید برای دریافت مالکیت معنوی شامل موسیقی و یا آهنگ خود اقدام نمایید می توانید آن را در یکی از فرمت های زیر برای ما ارسال نمایید.

Audio Types: .aif, .aiff, .au, .mid, .midi, .rmi, .mp3, .ra, .ram, .rmi, .wav, .wma

در صورتی که می خواهید برای دریافت مالکیت معنوی فیلم خود اقدام نمایید می توانید آن را در یکی از فرمت های زیر برای ما ارسال نمایید.

Video Types: .avi, .mov, .mpg, .mpeg, .rm, .rv, .swf, .wmv

برای دریافت مالکیت معنوی ترانه، شعر، داستان و دیگر انواع دست نوشته های خود می توانید آن را در یکی از فرمت های زیر برای ما ارسال نمایید.

Text Types: .doc, .docx, .htm, .html, .pdf, .rtf, .txt, .wps

در ضمن در صورتی که اثر شما منتشر شده است می بایست 2 نسخه از آنرا جهت ارائه به اداره کپی رایت آمریکا به آدرس دفتر ما در ایالات متحده آمریکا ارسال نمایید. همچنین در صورتی که کتاب شما توسط ناشران مختلفی منتشر شده اند و یا ویرایش های متفاوتی از آن اثر در بازار موجود است، شما می بایست 2 نسخه از هر کدام آنها را نیز برای ما ارسال نمایید.

برای دریافت مالکیت معنوی نرم افزار خود می توانید 25 صفحه ابتدایی و 25 صفحه انتهایی کدهای آن را در یکی از فرمت های زیر برای ما ارسال نمایید.

Text Types: .doc, .docx, .htm, .html, .pdf, .rtf, .txt, .wps

همچنین برای دریافت مالکیت معنوی انواع داده و یا بانک اطلاعاتی می توانید آن را در یکی از فرمت های زیر برای ما ارسال نمایید.

Data Types: .db, .mdb, .xls

در صورتی که می خواهید گروهی از فایل های فوق را برای ما ارسال نمایید، لطفا پیش از ارسال آنها را در یکی از فرمت های زیر برای ما فشرده نمایید.

Compression Types: .cab, .zip