آسان کپی رایت: ارائه خدمات ثبت مالکیت معنوی آثار علمی، فرهنگی و هنری

برخی از آثار هنری به صرف تهیه، معرفی، تولید و یا توزیع توسط یک شرکت شناخته شده از ماکلیت معنوی برخوردار خواهد بود. برای مثال کلیه آثار هنری از جمله کتاب، موسیقی و یا فیلم هایی که با کمک خدمات آسان نشر توسط شرکت بین المللی آمازون منتشر و توزیع جهانی می گردند به دلیل آنکه نشان می دهد این آثار برای اولین بار توسط شما ساخته شده اند، به نوعی از حق مالکیت معنوی طبیعی شما بهره مند می باشند.

اما در صورتی که شما مالکیت معنوی آثار خود را به طور رسمی ثبت ننمایید، نمی توانید از خاطیان به دادگاهی شکایت و یا جهت جبران ضرر مالی وارده از آنها تقاضای جریمه مالی نمایید. جریمه هایی که آن قدر کلان هستند که اگر کسی از اثر شما بدون اجازه رسمی تان به هر نحوی استفاده نماید، مبلغ آن جریمه براحتی بسیار بیشتر از کل میزان فروش و نفع مالی شما از آن اثر می تواند باشد.

از همین رو آسان کپی رایت به کمک کارشناسان مجرب به یاری شما آمده است تا با ثبت رسمی مالکیت معنوی آثار خود از حقوق خود در آینده محافظت فرمایید. این محافظت بدین معناست که کسی بدون دریافت اجازه رسمی شما، حق استفاده از آثار شما را خارج از آنچه مشخص نموده اید،  نداشته و در صورت تخلف، شما به سادگی می توانید از او به مراجع قانونی کشور آمریکا شکایت نمایید.

البته همانند ثبت مالکیت معنوی در ایران، شما نیز می توانید شخصا با مراجعه به اداره ثبت کپی رایت ایالات متحده اقدام به پر کردن فرم های مربوطه و تقاضای ثبت مالکیت معنوی اثر خود نمایید، اما آسان کپی رایت با کمک کارشناسان زبده و با تجربه در این امر به کمک شما آمده تا با آسودگی ذهن و به آسانی پر کردن یک فرم اطلاعاتی به همراه نمونه کارتان، بدون نیاز به حضور فیزیکی شما در آن کشور، در مراحل مختلف پاسخ گویی به نماینده (officer) آن اداره همراه و نماینده شما بوده تا مالکیت معنوی شما بر اثرتان را در کشور آمریکا پیگیری و ثبت نماید.

به طور کلی اثری امکان دریافت گواهینامه کپی رایت را دارد که اصیل باشد. اصالت یعنی اثر باید ناشی از اندیشه، احساسات و تلاش فکری شخص پدیدآونده باشد. بدین ترتیب اثری که تقلید و یا کپی برداری از آثار دیگران باشد نمی تواند واجد حق کپی رایت گردد. درضمن برای ثبت کپی رایت اثری در آمریکا نیازی به اینکه محل تولد و یا تولید اثر در آن کشور باشد وجود ندارد.

همچنین در صورتی که بخواهید مالکیت معنوی یک اثر هنری را با هماهنگی مالک آن تغییر دهید نیز می توانید از خدمات آسان کپی رایت کمک بگیرید. از طرف دیگر جهت تسهیل امر فروش یا ارائه مجوزهای استفاده حقوق معنوی آثار هنری شما به دیگران، آسان کپی رایت متن قراردادهای رسمی لازم (به زبان انگلیسی) را در اختیار شما قرار خواهد داد.

نظرتان را درباره ی "آسان کپی رایت: ارائه خدمات ثبت مالکیت معنوی آثار علمی، فرهنگی و هنری" بنویسید